KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13207399
*
nr 1320 7399
Werner Janson
(f. 1922), Sverige
Oljemålning, Matadorer. Monogramsignerad, -52. Olja på pannå, 31x26 cm
Werner Janson, svensk bildkonstnär född 1922.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 april 2020
kl 19:55:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/4 21:04:07
1
350 kr
19/4 02:37:47
2
250 kr
19/4 02:37:47
1
300 kr (Budbetjänt)
19/4 02:38:04
2
400 kr
19/4 16:22:56
1
450 kr
20/4 18:27:10
3
500 kr
20/4 19:50:56
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: matadorer olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige werner janson
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41
*
Werner Janson
Werner Janson, svensk bildkonstnär född 1922.
Läs om budbetjänten
nr 1320 7399
Werner Janson
(f. 1922), Sverige
Oljemålning, Matadorer. Monogramsignerad, -52. Olja på pannå, 31x26 cm
Werner Janson, svensk bildkonstnär född 1922.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 april 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/4 21:04:07 | 1 | 350 kr |
19/4 02:37:47 | 2 | 250 kr |
19/4 02:37:47 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
19/4 02:38:04 | 2 | 400 kr |
19/4 16:22:56 | 1 | 450 kr |
20/4 18:27:10 | 3 | 500 kr |
20/4 19:50:56 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: matadorer olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige werner janson
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41